ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5671571
*
nr 567 1571
Spegel
Nyrokoko, höjd: 90
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2009
kl 19:42:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 17:00:05
1
Vinnande bud
23/2 17:02:05
2
650 kr
23/2 17:08:45
2
750 kr
23/2 17:27:56
2
850 kr
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 567 1571
Spegel
Nyrokoko, höjd: 90
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 17:00:05 | 1 | Vinnande bud |
| 23/2 17:02:05 | 2 | 650 kr |
| 23/2 17:08:45 | 2 | 750 kr |
| 23/2 17:27:56 | 2 | 850 kr |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



